KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224070
nr 1222 4070
Rudolf Gowenius
(1896-1960), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 44x37 cm
Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:25:23
Rudolf Gowenius
Läs mer om Rudolf Gowenius